Czytam Gre - Teksty
Czytam Gre
Czytam Gre
Bo gdy przychodzi wieczór, ważne jest poczucie, że to co robiłeś cały dzień… ma sens.
Czytam Gre
Newsletter

Czytam Gre

Staże w Belgii oraz Holandii

2016-02-22 w Ogólne,

Dzięki uprzejmości Chrisa O'Loughlin oraz Artura Kopyta od 7 do 17 lutego wziąłem udział w stażu szkoleniowym w krajach Beneluksu. Najpierw obserwowałem pracę w Sint-Truiden, a następnie w PSV Eindhoven. W obu przypadkach miałem możliwość zobaczyć sposoby oraz organizację pracy zarówno w akademii, jak i w pierwszym zespole.

Podczas wyjazdu składałem szybkie raporty na kontach facebookowym oraz twitterowym. Z powodu napiętego harmonogramu nie było możliwości, by dzielić się obserwacjami na bieżąco. Po powrocie do Polski jestem na etapie analizy wszystkich szkoleniowych obserwacji. Gdy ją dokonam filtrując i systematyzując ogrom informacji - podzielę się wnioskami w następującej formie.

Najpierw opublikuję analizę, którą przygotowałem dla pierwszego trenera STVV - Chrisa O'Loughlin dotyczącą zachowań ich ligowego rywala (KV Mechelen) podczas stałych fragmentów gry. Przekazana analiza została przyjęta z aprobatą, co dało motywacyjnego kopa na początku stażu. 

Kolejnym tekstem, kóry będę chciał się podzielić będzie opis 5 najważniejszych wniosków, które wynikną z powyżej wspomnianej analizy. 5 najważniejszych wniosków dotyczących czasu spędzonego w Sint-Truiden oraz 5 najważniejszych wniosków odnośnie obserwacji poczynionych w PSV Eindhoven.

Mam nadzieję, że wnioski którymi się podzielę będziecie w stanie zinterpretować oraz wykorzystać we własnym środowisku. Jako, że nie jestem fanem kopiowania samych ćwiczeń treningowych ponieważ niezrozumienie w tej materii rodzi wiecej absurdów niż korzyści - nie będę się skupiał na przedstawiania mikrocykli, jednak w dłuższej perspektywie - gdy przygotuję prezentację dotyczącą całego wyjazdu, w niej znajdą się również treści treningowe.

Polecam uważnie śledzić fanpage oraz stronę internetową. Czas, w którym miałem okazję poznać i porozmawiać o futbolu z Chrisem O'Loughlin, Bennim McCarthym, Ruudem van Nistelrooyem, Markiem van Bommelem, Philipem Cocu oraz Boudewijnem Zendenem był dla mnie futbolową szkołą życia. Postaram się przekazać z niej jak najwięcej.

Partnerzy

Sandecja a PUKS Karol Wadowice Trening Decyzji Bramkarza Gra Analiza Gra tactical pad world class coaching PZPN
© Copyrights 2014 - 2016 Czytam Gre Mariusz Kondak
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Piotr Żmuda