Czytam Gre - Teksty
Czytam Gre
Czytam Gre
Szczęście to można mieć na loterii,na boisku trzeba mieć umiejętności.
Czytam Gre
Newsletter

Czytam Gre

Nowy rozdział - Wisła Kraków

2016-10-31 w Ogólne, Analiza, Współpraca,

Kolejne wyzwanie przede mną. Propozycji pracy z Wisły Kraków odmówić nie można, jest to dla mnie szczególna nobilitacja. Obowiązki będą skupiały się na wsparciu sztabu szkoleniowego spojrzeniem analitycznym. Czyta gre się nie zatrzymuje!

Wiele ogólnopolskich serwisów informowało o tym fakcie wobec czego ograniczę się do przytoczenia słów trenera Dariusza Wdowczyka z "powitalnej" konferencji prasowej. Równocześnie chciałbym podziękować wszystkim związanym z MKS Chojniczanka Chojnice, za wspaniałe 6 miesięcy współpracy. Do zobaczenia, w Ekstraklasie!

Analiza każdego spotkania, czy to pomeczowa, czy przedmeczowa, jest bardzo ważna. Mariusz miał już swój debiut, bo jesteśmy po analizie meczu z Wisłą Płock. Wcześniej nie mieliśmy na to okazji, bo kilku zawodników wyjechało na zgrupowania różnych reprezentacji i czekaliśmy aż wszyscy będziemy razem, jednocześnie analizując Lecha Poznań - mówił Wdowczyk. - Z kilku kandydatów, z którymi mieliśmy okazję się spotkać, Mariusz wypadł bardzo korzystnie i najlepiej z tych wszystkich, z którymi się spotkaliśmy. W tym od strony stricte piłkarskich niuansów i ich dostrzegania, a co jest trudne do dostrzeżenia dla normalnego widza, który ogląda ładny mecz, ale taktyczne rozwiązania, czy sytuacje - widać było w prezentacji, jaką nam pokazał. Wypadł w tym najlepiej, wyłapując niuanse taktyczne, które są nam przydatne do tego, aby lepiej poznać przeciwnika. Jakie ma on szablony, jak się zachowuje, czy to w obronie, czy też w ataku. Cieszymy się, że mamy Mariusza ze sobą. Będzie to też dla niego dobre doświadczenie, pracując w klubie z Ekstraklasy i mam nadzieję, że wniesie tę cząstkę właśnie takiego analitycznego spostrzegania i oceny przeciwnika, z którym przychodzi nam się spotkać - dodał trener Wisły.

cytat za wislaportal.pl

Wideo zapis konferencji prasowej poniżej.

Zdjęcie "tytułowe" zaczęrpniete z redakcji Sportowe Fakty, autor - Krzysztof Porębski.

Partnerzy

Sandecja a PUKS Karol Wadowice Trening Decyzji Bramkarza Gra Analiza Gra tactical pad world class coaching PZPN
© Copyrights 2014 - 2016 Czytam Gre Mariusz Kondak
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Piotr Żmuda